Gastroenteroloji2017-10-28T10:57:15+03:00

Gastroenteroloji

Gastrointestinal endoskopi ürünlerinin üretimindeki deneyim ve uzmanlığımızı, yenilikçi teknolojideki liderliğimizle birleştiriyoruz. Olympus, GI işlemsel ihtiyaçları karşılamak için endoskopların, cihazların ve aksesuarların kapsamlı bir yelpazesini sunar. EVIS EXERA III video endoskopi platformumuz, doktorların hastalığı en erken aşamasında teşhis etmesine yardımcı olmak için vücudun iç kısmını her zamankinden daha net görmelerine olanak sağlayarak modern hasta bakımı alanında en son gelişmeleri sunar.

EMR + ESD

Endoskopik mukozal rezeksiyon (EMR) ve endoskopik submukozal diseksiyon (ESD) kanserli veya diğer anormal dokuların sindirim sisteminden çıkarılması için etkili tekniklerdir. Hedeflenmiş monopolar koagülasyonu için kullanılan hassas Coagrasper Hemostatik Forseps gibi Olympus EndoTerapi aksesuarlarının tümü Olympus skopları ile kusursuz bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmıştır ve EMR ve ESD için gelişmiş çözümler sunmaktadır.

ERCP

Endoskopik retrograd kolanjiyopankreatografi (ERCP), karaciğer, safra kesesi veya pankreastaki sorunları teşhis etmek ve tedavi etmek için etkili bir yöntemdir. Olympus TJF-Q180V duedenoskobu yalnızca ERCP işlemleri için tasarlanmıştır ve ERCP verimliliğini artırmak için özel Olympus V-System endoskopik cihazlarla çalışan çift kılavuz tel kilitleme mekanizmasına sahip olan yeni EVIS EXERA III görüntüleme platformu ile uyumludur.

EUS

EUS, yüksek çözünürlüklü ultrason görüntüsünü endoskopi ile birleştirir. Geleneksel endoskopi sadece sindirim sisteminin veya duvarının en iç kaplamasının bir görüntüsünü sağlarken, ultrasonun eklenmesi hekime doku ve organların çevresinin yanı sıra gastrointestinal alanın bütün beş tabakasını görselleştirerek bu duvarın ötesini görmesini sağlar.  EUS ayrıca minimal invaziv biyopsi araçları da sağlar.
Olympus, görüntüleme, terapötik ve müdahaleli EUS işlemleri için geniş bir ürün yelpazesi sunar. Olympus, EUS’un benzersiz prosedürel ihtiyaçlarını karşılamak için ultrasonik skoplar, problar ve ekojenik uçlu aspirasyon iğneleri serisinin yanı sıra, hem elektronik hem de mekanik taramayı birleştiren endoskopik ultrason işlemcisi olarak bir premier ultrason platformu sunmaktadır.

Kolonoskopi – Tanısal

Tanısal kolonoskopi, gastroenterologların kolon anormalliklerini en erken aşamasında bulup teşhis etmelerine olanak sağlar. Üst düzey Olympus EVIS EXERA III platformunu kullanarak, doktorlar ScopeGuide, Pre-Freeze, Dual Focus, ve Narrow Band Imaging (NBI) gibi teknolojilerin yanı sıra HDTV görüntülemeleri de dâhil olmak üzere bugünün en iyi tanısal araçlarına erişim sağlarlar. 

Kolonoskopi – Terapötik

Terapötik kolonoskopi ile polipektomi, hemostaz, rezeksiyon ve yabancı madde çıkarımı gibi alt Gastrointestinal alanda yapılan minimal invazif işlemler gerçekleştirilir. Olympus EndoTerapi aksesuarları, Olympus kolonoskopi kanallarıyla maksimum uyumluluk sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır ve forseps, lup, snare, iğne, grasper ve probların tam serisini içerir.

Kapsül Endoskopi

Kapsül endoskopi ince bağırsağın tamamını görüntülemek üzere eşsiz olarak tasarlanmıştır ve böylece ince bağırsak lezyonlarının ve hastalık durumlarının teşhis edilip gözlenmesine imkân tanır.

Sınırsız bağırsak kapsülü, endoskopi uygulamanızı optimize etmek için tasarlanmıştır. Zengin özellikli ve son derece sezgisel EndoCapsule EC-10 Sistemi eşsiz Olympus görüntüleme teknolojisinin, sürekli yazılım yeniliğinin, usul ve uygulama etkinliğinde düşünülmüş ilerlemelerin ve hizmet ve destek için kapsamlı bir yaklaşımın doruk noktasıdır. EndoCapsule EC-10, 160 derecelik geniş açılı görüş alanı ile diğer kapsül endoskopi platformlarına göre %10 daha fazla mukoza görür. EC-10’a özgü 3D Track özelliği, derin enteroskopi veya ameliyat yoluyla bir sonraki tedavi için uygulanabilir bilgiler sağlayan, klinik görüntülerle doğrudan bağlantılı olan, ince bağırsakta kapsülün anatomik konumunu gösteren bir harita sağlar. Olympus lens teknolojisi ve hassas yüksek çözünürlüklü görüntü algılama teknolojisi olağanüstü net ve parlak görüntüleme sonuçları sağlar.

EndoCapsule EC-10, kapsül pratiğini gerçekleştirmek ve zamanı daha etkili kullanmak adına size yardımcı olacak akıllı okuma modlarını barındırır. Özdeş görüntüler ile kabarcık ve parça dolu görüntüler üst üste eklenir ve hızları, kapsül hareket halinde değilken kayıttan yürütmeyi önemli ölçüde azaltmak ve okuma verimliliğini ve etkinliğini artırmak için kaydedilmiş görüntüleri daha hızlı hareket ettirmek üzere optimize edilmiştir.

EGD

Özofagogastroduedonoskopi (EGD) kanama, ülser, disfaji ve striktür de dâhil olmak üzere üst gastrointestinal alandaki anormallikleri bulmak, teşhis etmek ve tedavi etmek için etkili bir yaklaşımdır. Olympus, etkili numune alma ve tedavi etme için tasarlanmış ve Olympus gastroskopları ile kusursuz bir şekilde çalışmak üzere düzenlenmiş EndoTerapi aksesuarlarının tam serisini sunar.

Enteroskopi

Başarılı enteroskopi, ince bağırsağın uzunluğu ve kıvrımlı konfigürasyonu nedeniyle zorlayıcı olabilir. Olympus Single Balloon Enteroskop Sistemi, etkili tarama, teşhis veya tedavi için anterograd veya retrograd yaklaşım aracılığıyla ince bağırsağın bütününe erişim sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 

Yabancı Cisim Çıkarma

Endoskopik yabancı cisim çıkarma işlemi, gastrointestinal alandan yabancı maddelerin veya sindirilmiş nesnelerin çıkarılması için minimal bir invazif yöntem sunar. Olympus, polip ve stent çıkarımından, protez, kemik, madeni para, düğme ve bilyelerin çıkarımına kadar her klinik durumu karşılamak için yabancı cisim çıkarma aletlerinin geniş bir serisini sunar.

GI Striksiyon

Striktürler çeşitli faktörler sebebiyle gastrointestinal alan içerisinde neredeyse her yerde oluşabilir. Endoskopik balon dilatasyonu, bir striktür nedeniyle tıkanma meydana geldiğinde özofagus, pilor veya kolona açıklık getirmek için kullanılır. Endoskopik dilatasyon balonlarımız, safra kanalından geniş taşları çıkarmak için kullanılır.

Olympus, ilk nesil balon dilatörü EZDilate ile GI striktür pazarına girmiştir. EZDilate, özofagus, pilor, papilla ve kolondaki endoskopik balon dilatasyonunun tüm aşamalarında hassasiyeti artırmak için hekimlerin geri bildirimine bağlı olarak geliştirilmiştir.

Hemostaz

Gastrointestinal kanama endoskopik işlemler sırasında komplikasyonlar yaratabilir ve etkili bir hemostaz yöntemi olmadan ciddi hasta risklerini meydana getirebilir. Olympus hemostatik problar, enjekte iğneleri, forseps ve klip tutturma araçları gastrointestinal alanda güvenli hemostaz için Olympus endoskopları ile tam bir uyum ve ispatlanmış performans ortaya koyar.

Polipektomi

Poliplerin sindirim sisteminden çıkarılması için kullanılan metod polipin büyüklüğüne, şekline ve yapısına bağlıdır. Olympus, düz lezyonlar için kullanılan patentli bir spiral snare ile çift aşamalı bıçaklı, geniş kavrama hacimli ve kolay hedefleme için tasarlanmış ağızlı biyopsi forseps çeşitlerini de içeren polipektomi aksesuarlarının tam serisini sunar.

Gastroenteroloji Ürünleri

Go to Top