Bariatrik Cerrahi2017-10-21T09:55:57+03:00

Bariatrik Cerrahi

Olympus, minimal invazif bariatrik ameliyatlar için en yüksek teknolojiye sahip çözümleri üretmektedir. EVIS EXERA III platformumuz ileri seviye 3D laparoskopik görüntüleme, HD intra-operatif gastrik endoskopi ve ileri teknolojiye sahip cerrahi enerji çözümleri sunmaktadır.

Laparoskopik Roux-en-Y Gastrik Bypass

Roux-en-Y (RNY) gastrik bypass Amerika’da en sık gerçekleştirilen zayıflama ameliyatıdır, bu operasyonda laparoskopik yöntem kullanılması hastanın daha çabuk iyileşmesine ve daha iyi kozmetik sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur. Hareketli uca sahip, hünerli ENDOEYE FLEX laparovideoskop ve başarılı laparoskopik operasyonlar için gerekli, entegre ultrasonik ve ileri bipolar enerjiyi sağlayan THUNDERBEAT doku yönetim sistemi gibi Olympus’un yenilikçi teknolojili ürünleri güvenli operasyonlara yardımcı olur.

Tek Kesi (LESS) Gastrik Band

Ayarlanabilir gastrik band yerleştirme için tek kesi laparo-endoskopik ameliyat (LESS), uygun hastalar için güvenli ve makul bir tedavi yöntemidir. TriPort+ veya TriPort15 gibi özel portlar tek bir kesi bölgesinden birden fazla cerrahi aletin geçirilebilmesini sağlar ve hareketli uca sahip ENDOEYE FLEX 5 HD video laparoskop ve çok fonksiyonlu SONICBEAT el aletleri bariatrik LESS ameliyatlarını mümkün hale getirir.

Gastrik Bypass

Gastrik bypass, hızlı şekilde zayıflama için midenin geri kalanını ve küçük bağırsağın bir kısmını devre dışı bırakan bir mide cebi oluşturma operasyonudur. Bu yöntemin klinik başarısı, Olympus’un THUNDERBEAT cerrahi doku yönetim sistemi gibi, ultrasonik ve ileri bipolar enerjileri bir araya getirerek bariatrik cerrahların klinik ihtiyaçlarını karşılayan devrimsel teknolojilerle artırılabilmektedir.

Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide)

Sleeve gastrektomi, geri dönüşü olmayan bir zayıflama ameliyatı olup, bu ameliyatta midenin büyük bir kısmı alınarak orjinalinin çeyreği boyutunda ve tüp şeklinde yeni bir mide oluşturulur. THUNDERBEAT ve SONICBEAT gibi Olympus teknolojileri, çok fonksiyonlu el aletleri sayesinde hızlı kesme ve koagülasyon gibi yaratıcı çözümler sağlar.

Bariatrik Cerrahi Ürünleri

Go to Top