OverStitch™ Endoskopik Sütür Sistemi

OverStitch™ Endoskopik Sütür Sistemi, doktorların fleksıbl bir endoskop ile tam katman sütür atmasına olanak tanıyarak gelişmiş endoskopik cerrahiyi mümkün kılar. Bu yeni teknoloji ile dokuya endoskopik olarak güvenli bir yaklaşım sağlayabilirsiniz. OverStitch™ Sistemi, hastalarınız için daha az invaziv çözümler sunmaktadır.

Ürün Özellikleri

  • Devamlı ve kesik dikişleri atmaktaki esneklik, cihazın geniş bir yelpazedeki endikasyonların tedavisine yardımcı olur.

  • Eğri iğne tasarımı, dikiş yerleşiminin derinliğini kontrole izin verir ve dayanıklı tam katlı dikişlerin yerleştirilmesini sağlar.

  • Dikişlerin atılması ve yeniden yüklenmesi esnasında endoskopun çıkarılmasına gerek kalmadan daha iyi kontrol sağlar.

  • Çıpa tasarımı, karmaşık cerrahi düğümleri bağlamak zorunda kalmadan hızlı, güvenli kapatma sağlar.

OverStitch™ Endoskopik Sütür Sistemine Genel Bakış

OverStitch™, çoklu uygulamalarda endolüminal dikişe olanak tanıyan bir Olympus çift kanallı endoskopuna proksimal ve distal bağlanır. Endoskop elceğine monte edilen OverStitch™ elceği, distal uca tutturulmuş iğne sürücüsünü harekete geçirir. Atravmatik doku manipülasyonunda doku sarmalını çalıştırmak için bir çalışma kanalı kullanılabilirken, dikiş geçişini yönetmek için diğer çalışma kanalına bir skop değişim kateteri yerleştirilir. Dikiş deseni tamamlandıktan sonra düğümsüz sabitleme sağlamak için bir PEEK çıpası yerleştirilir.

Gastrointestinal ve Bariatrik Çözümler

OverStitch™, üst ve alt GI sisteminde yumuşak dokunun kapatılması, apozisyonu ya da hemostazına bağlı olan prosedürleri destekler. Fistül kapatılması, endoskopik submukozal diseksiyon (ESD), endoskopik mukozal rezeksiyon (EMR) ve peroral endoskopik miyotomi (POEM) prosedürleri gibi geleneksel GI uygulamalarında ve bariatrik uygulamalarda kullanılır.