Genel Cerrahi2017-10-21T10:27:17+03:00

Genel Cerrahi

Olympus teknoloji harikası görüntüleme cihazlarından, yenilikçi töropatik cihazlara ve tam entegre ameliyathane cihazlarına kadar tüm laparoskopik ekipmanları sunmaktadır. Bu gelişmiş teknolojiler sofistike minimal invazif çözümlerin geliştirilerek genel cerrahların taleplerini karşılamasını sağlamıştır.

Laparoskopik Kolesistektomi

Kontraendikasyon olmadığı sürece laparoskopik kolesistektomi, safra taşları ve safra kesesi iltihaplanması için açık kolesistektominin yerine tercih edilir hale geldi. Olympus safra kesesi ameliyatlarına uygun, SONICBEAT cerrahi sistemi gibi tek, çok amaçlı el aletinden hızlı kesme ve güvenilir damar mühürlemesi sağlayan yenilikçi araçlar sunuyor.

Laparoskopik Fıtık Tamiri

Fıtıklar bağırsağın bir kısmının abdominal duvardaki kaslar arasından çıkmasıyla oluşur. Fıtık tamiri laparoskopik olarak başarıyla Olympus ucu bükülebilen ENDOEYE FLEX laparovideoskop, THUNDERBEAT cerrahi doku yönetim platformu gibi yenilikçi teknolojiler ve SONICBEAT hızlı kesim ve mühürleme için çok amaçlı el aleti ile gerçekleştirilebilir.

Laparoskopik Nissen Fundoplikasyonu

Nissen Fundoplikasyon cerrahisi mide ve özofagus arasındaki gastrik fundusu alt özofagus çevresine sararak doğal bariyeri güçlendirir. Laparoskopik olarak gerçekleştirildiğinde görselleştirme ve cerrahi el becerisi prosedür sırasında ucu bükülebilen ENDOEYE FLEX laparovideoskop gibi yenilikçi Olympus teknolojileriyle arttırılabilir.

Laparoskopik Kolektomi

Açık cerrahi ile kıyaslandığında laparoskopik kolektomi sıkça daha hızlı iyileşme ve dikkate şayan ölçüde daha iyi kozmetik sonuçlar sağlar. Görselleştirme ve etkinlik ile desteklemek için laparoskopik kolektomide Olympus intra-abdominal insüflasyon ünitesi ve yüksek çözünürlüklü görüntüler ve ucu bükülebilen özellikli laparaskopları cerrahi bölgedeki görselleştirmeyi mükemmelleştirmek için sunar.

Intra-Cerrahi Endoskopi (IOE) bükülebilir endoskopun bariatrik ve kolorektal prosedürler öncesinde, sırasında ve sonrasında kullanımı demektir.

Araştırmalara göre sızıntı tespiti için en iyi zaman hala ameliyathanedeykendir.

Anastomotik sızıntılar yıkıcı sorunlara sebep olur:

  • Hastanede kalış süresini ikiye katlar ve ortalama hasta başı masrafı aşırı şekilde arttırır.
  • Yara enfeksiyonunu ihtimali çok daha artar ve %32’ye kadar çıkabilen ölüm oranı görülür.

Intra-Cerrahi Endoskopi (IOE) daha iyi klinik sonuçlar sağlar:

  • Potansiyel sızıntı riskini %91,8 oranında azaltır.
  • Anastomoza bağlı ölüm oranını %3,2’den %1,3’e düşürür.

“Intra-Cerrahi Endoskopi nasıl hastanenin masraflarını ve komplikasyonları azaltır” konusundaki Beckers raporunu indiriniz.

Klinik Referanslar:

  1. Hammond, J., Lim, S., Wan, Y., Gao, X., & Patkar, A. (2014). Journal of Gastrointestinal Surgery, 18(6), 1176-1185.
  2. Zhao Y, Encinosa W. The Costs of End-of-Life Hospitalizations, 2007: Statistical Brief #81. www.hcup-us.ahrq.gov.
  3. Britton, Julian, 5 Gastrointestinal tract and abdomen, 29 Intestinal anastomosis, ACS Surgery, Dale DC; Federman DD, Eds, New York 2000.
  4. Haddad A, Tapazoglou N, Singh K, Averbach A. Role of Intra-Operative Esophagogastroenteroscopy in Minimizing Gastrojejunostomy-Related Morbidity: Experience with 2,311 Laparoscopic Gastric Bypasses with Linear Stapler Anastomosis. Obesity Surgery. 2012;22(12):1928-1933

Tek Bölgede (LESS) Apendektomi

Daha geleneksel üç noktalı apendektominin yerine ortaya çıkan tek umbilikal kesimden laparoskopik apendektomi bir alternatif haline gelmiştir. Laparo-endoskopik tek bölge cerrahisi (LESS) aynı anda üç cihazın umbilikustaki 1.5 cm kesikten kullanılmasını sağlayan TriPort 15 Erişim Sistemi gibi çoklu ekipman giriş bölgesi kullanılarak mümkün hale getirilmiştir. 15 mmlik valf için yeni 10/12 mm daraltıcı kapak, LESS apendoktomide daha sık cerrahi zımba kullanımını sağlıyor.

Tek Bölgede (LESS) Kolesistektomi

Laparo-endoskopik tek bölgede (LESS) cerrahi hızlıca gelişen laparoskopik cerrahi alanında bir evrimdir. LESS geleneksel çok kesikli laparoskopik öd kesesi çıkarımına (kolesistektomi) bir alternatiftir ve sadece tüm mevcut tek bölge erişim cihazları içinden en küçük kesiği yaratan 1.5 cm cerrahi kesik gerektirir. Ameliyatın tamamlanmasından sonra yara izi umbilikus katmanlarında neredeyse görünmez hale gelir. LESS kolesistektomi son teknoloji harikası TriPort+ Erişim Sistemi, LESS cerrahisi için tasarlanmış kıvrık HiQ LS el aletleri ve ucu bükülebilen ENDOEYE FLEX 5mm HD video laparoskop gibi Olympus cihazları cerrahi alanda muazzam bir görüntüleme sağlıyor.

Genel Cerrahi Ürünleri

Go to Top