Dünyanın Tek Artikülasyonlu HD 3D Video Laparoskobu

Endoeye Flex 3D, laparoskopik cerrahi sırasında geleneksel 2D sistemlerle erişilemeyecek derinlik algısı ve konumsal görüş sağlar.

Yeni bir perspektif edinin

Anotomiyi 3 boyutlu olarak, ideal açıdan, her zaman sabit göz ufkuyla ve alışık olduğunuz laparoskopik yöntemle görüntülediğinizi hayal edin. Endoeye Flex 3D, bu hayali , bütün peritoneal boşlukta tedavi ve gözleme izin vererek gerçekleştiriyor. EVIS EXERA III Universal Görüntüleme Platformunun bir parçası olarak Endoeye Flex 3D sadece Olympus’ta.

Olympus 3D Görüntüleme Sisteminin Faydaları

Doğal 3 boyutlu görüntünüzü ve derinlik alıgınızı geri kazanın. Çift lensli uçta çip tasarımı, cerrahın doğal 3 boyutlu görüntü ve derinlik algısını geri kazanmasını sağlar.

Cerrahi işlemlerde hız ve verimliliğinizi arttırın. Olympus HD 3D görüntüleme sistemi, simülasyonu gerçekleştirilen cerrahi modellerde cerrahın öğrenme süresini kısaltırken arttırılmış hız ve isabet sağlar.

3D’ye hazır Universal Görüntüleme Platformu. Olympus EVIS EXERA III görüntüleme platformu 2D sistemden 3D sisteme ekonomik bir yükseltme opsiyonu sunarken, 100’den fazla rijit, flexible ve artikülasyonlu endoskopu ve kamera kafasını destekler. Olympus  görüntüleme kuleleri 2D olarak alınabilir ve sonrasında yeni bir 3D sistemin maliyetinin çok küçük bir kısmına 3D’ye yükseltilebilir.

3 Boyutlu Görüntüleme Sistemi

Tarihi zorlukların üstesinden gelmek

Tarihsel olarak 3D görüntüleme sistemleri, doktor yorgunluğu, karanlık görüntü, ağır kameralar ve yüksek maliyet gibi sorunlarla yüzleşmekteydi. Lateral endoskopik görüntü elde etmek, skobu ve video görüntüsünü çevirerek doktorun görüntüyü anlamasını zorlaştırmadan mümkün değildi.

Ödüllü Olympus Endoye Flex 3D videoskop bu zorlukları aşıyor ve parlak ve doğal 3D görüntüyü hafif ve ergonomik bir tasarımla beraber sunuyor. Sistem bütün yönlere 100 dereceye kadar artikülasyon sağlayarak bütün peritoneal boşlukta gözlem ve tedaviye izin verir. Olympus görüntüsünde görsel ufkunuz her zaman sabit kalır.

Olympus yenilikleri

Olympus 3D görüntüleme sistemi, Olympus’un teknolojik gelişme ve yenilikleri sayesinde kullanıcılarına etkileyici bir 3D deneyimi yaşatmaktadır. Artikülasyonlu uçta çip tasarımı ve çift optik kanalı sayesinde geleneksel rod lensli laparoskoplarla elde edilmesi imkansız olan kritik görüntüleri hem 2D hem de 3D olarak hizmetinize sunar.

100 Derece artikülasyon Hepsi bir arada tasarım Çift optik kanal
Görüntüleme açısından bağımsız olarak görüş ufkunuzu sabit tutar Hafif ve ergonomik Parlak, doğal 3D görüntü
2D veya 3D rod lensli laparoskoplarla elde edilmesi mümkün olmayan kritik görüntüleri elde etmenizi sağlar Cerrahları daha az yorar Cerrah yorgunluğu minimize edilir
Güvenilirlik HDTV görüntü kalitesi
Kullanım kolaylığı Sürekli odaklama gerektirmeyen kullanım

Olympus 3D sistemin klinik faydaları:

Cerrahi model üzerinde yapılan testllerde, Olympus HD 3D görüntüleme sistemi cerrahi işlemlerde arttırılmış hız, doğruluk ve keskinlik sunarken alışma süresi düşüktür. 3D görüntülemenin klinik faydalarını, deneyimli cerrahların General Surgery New Special Report’daki yazısından inceleyin.

Flexible 3D Cerrahi Endoskopi Seçenekleri

Olympus’un 3D görüntüleme çözümü, geleneksel 2D görüntüleme sistemleriyle elde edilemeyecek derinlik algısı ve anatominin boşluksal görüşünü kullanıcılarına sunar.

Olympus 3D görüntüleme çözümü, konavnsiyel 3D görüntüleme sistemleriinin eksikliklerini gideren ileri düzey 3D teknolojilerinin bir füzyonu olup cerrahlara yeni bir perspektif kazandırır.

Olympus 3D görüntüleme çözümü arttırılmış hız, isabet ve keskinlik sağlarken sisteme alışması kolaydır.

Ana Faydaları

Endoeye Flex 3D 4 yöne 100 derece bükülebilir. Bu özellik sayesinde işlem boyunca kritik görüntü elde edilirken optimal ve doğru görüntü oryantasyonu bozulmaz. Aynı görüntü, rijit teleskop ve 3D kamera kafasıyla çalışan sistemlerde elde edilemez.

3D görüntü mevcut Olympus IMH görüntü yönetimi sistemlerine aynı 2D görüntü gibi kaydedilebilir. Dahası IMH-20 ile aynı anda hem 2D hem de 3D görüntü kaydı yapılabilir.

Olympus 3D görüntüleme çözümü, Olympus 2D kamera kafaları ve skoplarla uyumludur. Olympus sistemi universal bir platform olup 100’den fazla farklı flexible ve rijit skobu, kamera kafasını, videoskopları ve endoskopları destekler.

Dar Bant Görüntüleme (NBI), kılcal damarların görüntülenmesini iyileştirir, bu özellik sadece Olympus’a özel olup hem 2D hem de 3D sistemlerin diagnostik yeteneklerini arttırır.

Geleneksel 3D sistemlerde görülen ve ameliyatı olumsuz etkileyen temel sorunlardan birisi, 30 derece laparoskop kullanırken görüntü rotasyonu sağlanamamasıdır. Olympus bu teknik problemi, uçta çipe sahip skobu Endoeye Flex 3D’nin daha da  geliştirilmesiyle aşmıştır. Endoeye Flex 3D, 4 yönlü bükülebilir distal ucunun ameliyat alanının kuş görüşü HD 3D görüntü üretmesiyle rotasyon sorununu ortadan kaldırmıştır.

Distal uçta bulunan görüntü sensörleriyle Endoeye teknolojisi, 3D’nin faydalarını daha parlak, daha ışığa duyarlı görüntü ve manuel odaklama gerektirmeyen arttırılmış derinlik hissiyle maksimize eder.

Hepsi bir arada, entegre yapısıyla Olympus Endoeye Flex 3D gerçek bir tak ve kullan deneyimi sunar. Bu sayede cihaz kolayca kurulur ve 3D’de bile cerraha kullanım kolaylığı sağlar.

Broşür / Katalog