Olympus taş yönetimi aletleri, işlem sırası kısaltılmış, klinik etkinliği arttırılmış ve potansiyel olarak hastaların iyileşmesini hızlandıracak stressiz üreteroskopi için nitinol ve hidrofil kaplama gibi yenilikçi materyallerle üretilmiştir. Olympus’un ürün gamında pazardaki en üst kalite ve performans standartlarında çok çeşitli stentler, taş yakalama sepetleri (basket)balonlarüreteral erişim kılıfları (access sheath) ve kılavuz teller (guidewire) bulunmaktadır.

Taş Çıkarma Ürünleri

Olympus taş çıkarma ürünleri, tam kontrol ve çok amaçlı performans sunarak taş çıkarma işlemini basitleştirirken, hasta travmasını minimize eder, prosedür sürelerini azaltır ve klinik sonuçları iyileştirir. Olympus taş çıkarmada geniş ürün gamı, her hastanın beraberine getirdiği eşsiz zorlukları her hasta ve her vaka için kolayca aşmak için tasarlanmıştır. Olympus Taş çıkarma ürünleri: Ultra-Catch NT Nitinol Basket, X-Catch NT Nitinol Basket, Sur-Catch® Cross Paired Stone Basket, SurLok® Flat-Wire Stone Basket, SurLok® Helical Stone Basket ve SurLok® kavrama forsepslerinden oluşur.

EZDilate Balon Dilatörleri

Olympus EZDilate Balon Dilatörleri,  üreter veya böbreklere kolay ve tam erişim sağlarken hastada travmayı minimize etmek için farklı boyutlarda mevcuttur. Kontollü erişim, tam görüntüleme ve kullanım kolaylığı, klinik sonuçları iyileştirmek için gerekli diğer kritik araç ve aletlerle beraber tek bir balonla mümkündür.

Ana Faydaları

 • Kontrollü erişim
  • Doğru ve güvenilir tek adımda dilatasyon
  • Kolay yerleştirme için konik atravmatik köşeler
  • Şişirilme oryantasyonu kolay tahmin edilebilir
  • Kılıf geçişi için optimize edilmiş balon direnci
 • Tam görüntüleme
  • En ucundan gövdesine balonun her bölümü tam olarak görüntülenebilir.
  • 3 radyoopak işaret sayesinde basit ve güvenilir pozisyonlama
 • Kolay dilatasyon
  • Bütün optimal özellikler ve yetenekler tek platform altında bir arada
  • Entegre tekrar bükme aracı sonraki girişlerde aletin profilinin küçük kalmasına yardımcı olur.

Stentler

Olympus, üreteral stentlerde pazardaki en geniş ürün gamına sahip firmadır ve bu stentlerin her biri en yüksek kalite ve performans standartlarını sağlamaktadır. Olympus üreteral stentleri, cerrahların işlemsel ihtiyaçları ve hastaların rahatlığı düşünülerek tasarlanmıştır. Olympus stent çeşitleri: çift ve tek durometre stentler, Tecoflex® stentler, ve silikon stentleri içerir. Bütün stent çeşitlerinde farklı şekiller, uç konfigürasyonları ve farklı yüzey kaplamaları mevcuttur.

Kılavuz Teller

Olympus kılavuz teller, hızlı erişim, kolay ilerleme, düzgün hareket ve maksimum manevralandırma özellikleri düşünülerek tasarlanmıştır. Bu özellikler, işlemin her adımında doktorun tam kontrola sahip olmasını sağlar. Çeşitli materyaller, kaplamalar uç çeşitleri ve boyutlarda gelen Olympus kılavuz teller, optimal klinik sonuçlara ulaşmak için tork, kayganlık ve görünürlüğün doğru kombinasyonuna sahiptir.

Üreteral Erişim Kılıfları (Access Sheath)

UroPass® Üreteral Erişim Kılıfları— çift durometreli, hirofil kaplamalı kılıfa sahip ve kayganlaştırıcılı, konikleştirilmiş dilatörüyle üretradan üreter orifisine doğru kolayca kayar ve endoskoplarla taş çıkarma aletlerinin atravmatik geçişi için mükemmel bir araçtır. Aletin kaplaması mavileştikçe durometresi artar, bu sayede kıvrımlı anatomide navigasyon için gerekli esneklik sağlanır. Paslanmaz çelik, yay destekli kılıf, bükülmeleri en zor anatomilerde bile engeller ve yan duvarların çökmesine karşı direnç oluşturur. Hem kılıf hem de dilatör radyopak olup görünürlüğü ve pozisyonlanması kolaydır.

Uropass kılıf pozisyonuna ulaştığında, tek elin baş parmağıyla kilitleme mekanizması çalıştırır.Kılıf girişi üzerindeki dikiş delikleri, steril örtülere sabitlenmesine olanak sağlar. Geniş huni şekilli kılıf girişi, üretereskopları ve taş çıkarma aletlerini kılıfa, görüntüleme veya pozisyonlandırma gerektirmeden kolayca yerleştirmeyi sağlar.

Ana Faydaları

 • Dilatör uç 6Fr’ten 12Fr’e doğru konikleşerek, üreter orifisine hızlı erişim sağlarken intramural üreterin kontrollü bir şekilde dilatasyonunu sağlar.
 • Teflon dilatör  kılıftan kolayca geçer.
 • Kolay üretereskop geçişi ve hızlı taş çıkarma için kılıf teflon kaplıdır.
 • Çift durometreli kılıf gerektiğinde esneklik sağlar.
 • Kolay pozisyonlama için radyoopak kılıf ve dilatör.
 • Hidrofil kaplama sürtünmeyi azaltır ve geçişi kolaylaştırır.
 • Paslanmaz çelik, yay destekli kılıf bükülmeleri ve buruşmaları önler ve yan duvarların çökmesine karşı direnç oluşturur.

Shockpulse SE – Litotripsi

Hareketli Litotripsi Sistemi

Shockpulse-SE (Taş yokedici) Olympus’un  yeni nesil cyberwand sistemidir. Shockpulse SE, tescilli teknolojisiyle kesintisiz ultrasonik dalga enerjisi ve aralıklı şok dalgası (balistik/mekanik)enerjisini devrimsel tek prob tasarımıyla ileterek çift hareketli litotripsiye olanak sağlar. Shockpulse eşsiz performansıyla işlem sürelerini çok büyük oranlarda düşürür.

Ana Faydaları

 • Üstün hız & Etkinlik: Bütün taş boyutlarını, şekillerini ve çeşitlerini etkili bir şekilde parçalar ve aspire eder.
 • Cerrahlar için yenilikçi kontrol: Entegre emme özellikli ve elle aktive edilen ergonomik elceğe sahiptir.
 • Çok amaçlı: Böbrek, üreter ve mesane için bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak boyutlarda problara sahip ürün gamı.

Broşür / Katalog